Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Prečo je lepšia betónová dlažba ako plocha z asfaltu?

Vybrať betón alebo asfalt? Nelámte si hlavu. Pozreli sme sa na benefity, ktoré vás presvedčia, že betónová dlažba jetá správna voľba – a poteší nielen vaše financie, ale aj životné prostredie.

asfaltová plocha

Benefitov, ktoré ponúka betónová dlažba je niekoľko. Betónové dlažby sú odolné, pevné a stabilné. Nemusíte sa teda obávať poškodenia ani pri náročných podmienkach.

Jednou z hlavných výhod je lepší odtok zrážkovej vody a to dokonca aj vtedy, ak nemáte vybudovaný žľab alebo kanalizáciu. V dlažbe sa dajú jednoducho vytvoriť štrkové(priesakové) vpuste do podložia, ktoré umožňujú vracanie vody do pôdy.

Pri výbere správnej dlažby myslite aj na životné prostredie. Betónová dlažba môže byť totiž aj ekologickým riešením. Celú plochu si môžete zhotoviť zo špeciálnych drenážnych dlaždíc (nezabudnite na predpísaný sklon plochy min 1°), cez ktoré bude dažďová voda bez problémov prenikať do podložia.

Za zmienku určite stojí fakt, že betónová dlažba má lepšie protišmykové vlastnosti ako asfalt. Počas zimných mrazivých dní ju tým pádom stačí soliť menej a tak predídete skorému opotrebovaniu.

Ak ste si doteraz mysleli, že výber betónovej dlažby nebude patriť k najkreatívnejším počinom roka, máme skvelú správu. Vaše estetické očko si totiž môže vybrať z rozmanitého výberu farebného prevedenia. Realizáciu celého projektu dotvorí prírodný vzhľad a menej rušivých prvkov, ktoré ocenia všetci milovníci relaxačných zón.

plocha z betónovej dlažby

Ak chcete ušetriť, betónová dlažba je tou najlepšou voľbou. Jej výhodou je aj to, že poškodenú dlažbu nemusíte meniť celú, ale stačí vymeniť kus za kus. Netreba nič vyrezávať, či opravovať výtlky – oprava je naozaj jednoduchá.

A pri správnom zhotovení podložia a uložení získa vaša betónová dlažba dlhú životnosť.