Premac spol. s r. o.

Zabudnite na klasiku, experimentujte!

Klasickú betónovú kocku si dnes do záhrady kúpi málokto. Nie je to len kôli ostrým hranám či nedostatočnému vyniknutiu betónu. Ľudia si čoraz viac začínajú uvedomovať, že nie sú veľký developeri, a ak stavajú, tak len pre seba. Nech už si vyberú čokoľvek, vedia, že sa na to budú musieť pozerať veľmi dlho.

“Ľudia sa pri výbere dlažby zameriavajú na elegantný prírodný výzor, no nemenej dôležitá farebnosť,¨ hovorí Aneta Neuschelová zo spoločnosti Premac. “Tá môže ladiť, ale aj kontrastovať s fasádou domu, v závislosti od vkusu majiteľa.¨
Z materiálov dominuje prírodné kamenivo. Kocky jedného typu dlažby sa navyše zvyknú vyrábať v rôznych formátoch, aby tak ponúkli rôzne variácie pri realizácii. Čoraz populárnejšie sú doplnkové materiály, ako palisády, blokové a oblúkové vonkajšie betónové schody, murované a betónové ploty, či ELKO uholníky.

Dlažba s nádychom stredomoria

Ak hľadáte originálnu dlažbu k vojmu domu s nevšednými a unikátnymi prvkami, zaručene oceníte dlažbu Poligono od spoločnosti Premac, korá je dokonalou imitáciou lomového kameňa. Táto dlažba v sebe spája krásu a jedinečnosť prírodného kameňa a technické výhody betónu. Teplé tónované farebné odtiene a nepravidelné obrysy jednotlivých prvkov dodávajú dlažbe eleganciu a jemný nádych Stredomoria.

Povrch záhradnej dlažby Poligono je charakteristický svojím rozmanitým usporiadaním, ktoré zabezpečuje  prepracovaná polygonálna geometria. Keďže každý prvok dlažbového systému pôsobí ako unikát, chodník aj vydláždené plochy okolo domu dostanú originálny a prírodný vzhľad. Pokládka zámkovej dlažby Poligono je rovnako jednoduchá ako pokládka bežných dlažieb. Optické pôsobenie špár je možné ovplyvniť cieleným výberom farebných odtieňov špárovacieho materiálu. Tmavšie farby špár pôsobia výraznejšie, použitie decentnej svetlej špárovacej hmoty zjednotí celkový dojem dlažby ako celku.

Počuli ste už o ekologickej dlažbe?

V ostatných rokoch sa do popredia dostávajú čoraz viac ekologické systémy dlažieb. Dlažba Poligono sa snaží čoraz viac pripomínať prírodný kameň, pričom je možnosť kladenia tak, aby mohla dažďová voda presakovať cez povrch do podložia.

Beauty & Women  7-8/2015