Premac spol. s r. o.

Veľkoformátová dlažba

Väčšia betónová dlažba alebo platne sú priam ideálne do trendových záhrad, kde aktuálne vládne minimalizmus. Ak práve stojíte pred otázkou, akú dlažbu použiť, skúste pouvažovať nad touto možnosťou.

ARCH 9/2017

Veľkoformátová dlažba pre moderné záhrady

Veľkoformátová dlažba pre moderné záhrady

Záhradné a terasové platne v rôznych tvaroch a povrchoch dávajú terasám osobitý vzhľad.

Veľkoplošná dlažba Accordo vo vyhotovení melír Sahara patrí medzi najnovšie produkty spoločnosti Premac a vyrába sa ako kombiformát, pre praktické ukladanie dlažby a zaujímavé obmeny uloženia. Systém dlažby tvoria štyry rôzne formáty. Najväčšia dlaždica má rozmer 57x38 cm. Veľkoplošná dlažba Accordo je dostupná aj v odtieňoch sivo-grafitovej a medeno-hnedej.

Najväčšou dlažbou od Premacu sú terasové platne City flair XXL. Nájdete ju v obdĺžnikovom, aj v štvorcovom formáte. Hodí sa pre záhrady s nádychom stredomoria, kde dobre vynikne s kameňom, vysadenými rastlinami a štrkom, ale aj pre moderné záhrady s veľkými plochami.

Záhradné platne Ester alebo Deka sa hodia do záhrad v jednoduchom štýle. Vďaka štruktúre z prírodného kameňa s hladkým povrchom v rôznych farebných tónoch sa hodia na veľkoplošné, či mierne vyvýšené terasy.

Elegantné záhradné platne Opus v pastelových farbách s jemne brokovaným povrchom majú elegantný vzhľad, plošná dlažba Longara má bridlicovo štruktúrovaný povrch a nepravidelné hrany.
Pre moderné, aj vidiecke záhrady sú tu železničné podvaly - verná imitácia drevených podvalov, vyrobená z betónu - oživia záhradný chodník, trávnik, či priestor medzi výsadbou.