Premac spol. s r. o.

Tipy na výber a udržiavanie zámkovej dlažby

Uvažujete o položení zámkojej dlažby? Odborník so spoločnosti Premac zhrnul to najdôležitejšie, čo by vás pri jej výbere a udržiavaní malo zaujímať.

Ako ukladať a následne udržiavať dlažbu?

Spevnené plochy v záhrade a okolo domu vytvárajú záhradné chodníčky, terasy, vjazd do garáže, aj príjazdové cesty. Aká je skladaná dlažby a aká zámková? Zámková dlažba má zložitejší tvar, zapadá do seba a dlaždice sa tak časom nerozchádzajú. Preto je vhodná ako dlažba na parkoviská a cesty, kde sa často brzdí.
Skladaná dlažba má jednoduchší geometrický tvar, prikladá sa k sebe a vytvára vzory. Umožňuje množstvo variantov ukladania.

Udržiavanie dlažby

Kvalitné dlažby s rôznymi odtieňmi vyrábajú primiešavaním špeciálnych farieb do betónových zmesí priamo vo výrobe. Farba je tak súčasťou betónovej kocky. Dlažby blednú najmä znečistením a vplyvom poveternostných podmienok. Farba sa dá oživiť vysokotlakovými čističmi alebo penetračnými nátermi. Nepoužívajte čistiace prostriedky, pretože dlažba môže zmeniť farebnosť. Dlažba z porézneho betónu umožňuje vode presakovať cez povrch. Na takéto typy dlažieb sa nesmú používať rozmrazovacie prostriedky.

Gazduj.etrend.sk, 4.11. 2015