Premac spol. s r. o.

Mušľová terasa

Farby mušlí sú rozmanité, od pieskovej cez tmavohnedú po grafitovú. Takáto odtiene sa môžu vynímať aj vo vašej záhrade. Platne Ester od spoločnosti Premac sa vyrábajú v niekoľkých farebných variantoch vrátane mušľovej farby.

Terasa patrí k základným technickým prvkom pri rodinnom dome. Jej tvar a veľkosť sú limitované rozmermi nielen rodinného domu, ale hlavne pozemku a požiadavkami na užívanie.

Platne Ester sa hodia na chodníky, záhradné cestičky, exteriérové terasy aj pri bytovej výstavbe. Platne sú mrazuvzdorné, odolné proti rozrazovacím látkam. Vyrábajú sa v troch formátoch.

Spevnené plochy

Charakter spevnenej plochy do veľkej miery predurčí vzhľad terasy. Zámková dlažba je obľúbená pre jednoduchú montáž a ľahké opravy.

Terasa pri dome a záhradná terasa

V prípade, že terasa nie je súčasťou rodinného domu, vieme ju prepojením materiálov začleniť do okolitého prostredia. Časťou riešenia môže byť suchý múrik prebiehajúci v rámci oplotenia, ktorý rovnakým materiálom odkazuje na soklovú časť rodinnného domu. Má viacero funkcií. Vytvára rozhranie medzi terasou, a hranicou pozemku. Poskytuje možnosť výsadby rastlín. Pre väčší komfort sa na terase objavuje pergola. Tienenie na terase, ktoré oceníte najmä v lete.

Urob si sám,  7/2016