Premac spol. s r. o.

Premac navštívil spolu s architektmi GaLaBau 2010

GaLaBau sa koná každé dva roky na prelome septembra. Cieľom tohto veľtrhu je priniesť odbornej verejnosti inšpiráciu a načrtnúť trendy v oblasti záhradníctva, krajinárstva, projektovania záhrad a verejných plôch i urbanistických úprav miest a obcí. V poradí 19. ročník prilákal viac ako 1 000 vystavovateľov, medzi ktorými bolo aj množstvo medzinárodne známych spoločností. „Naši architekti mali možnosť vidieť to najlepšie, čo sa v oblasti krajinárstva a úpravy exteriérov ponúka. Veríme, že návšteva veľtrhu pre nich bude zdrojom inšpirácie,“ hovorí Ing. František Kmiť, konateľ spoločnosti Premac. Tento rok zaujala posilnená odborná časť PLAYGROUND, ktorá predstavila novinky z dielní výrobcov vybavení detských ihrísk, športovísk a zariadení pre voľný čas.

 Po úspechu Nemeckých dní golfových ihrísk, ktoré mali premiéru na GaLaBau 2008, bolo toto fórum súčasťou výstavy aj tento rok. Ponúklo komplexné informácie z oblasti výstavby, údržby a manažmentu golfových ihrísk.
Súčasťou exkurzie bol aj sprievodný program, ktorý účastníkov presvedčil, že mesto Norimberg stojí za pozornosť aj mimo konania veľtrhu. Norimberg je totiž nielen jednou z výkladných skríň spolkovej republiky Bavorsko, ale aj synonymom dejepisného učiva. Architekti zo všetkých slovenských regiónov spoznali Norimberg prostredníctvom jeho kultúrneho dedičstva i gastronómie.